نقطه مقابل رنگدانه لیفینگ، رنگدانههای نانلیفینگ هستند

این ماده با توجه به خواصی که دارا می باشد و ما در بخش های گذشته به آنها اشاره داشتیم ، در تولید محصولات گوناگون و در بخش های مختلف صنعت مورد استفاده قرار می گیرد. برای دریافت قیمت پیگمنت زرد PY14 و خرید آن می توانید با مجموعه شرکت توسعه پردیس سبز تماس حاصل فرمایید. برای دریافت قیمت پیگمنت آلی زرد PY83 می توانید با کارشناسان مجموعه شرکت توسعه پردیس سبز تماس حاصل کنید. برای دریافت قیمت پیگمنت زرد معدنی پرتقالی و خرید آن می توانید با مجموعه توسعه پردیس سبز تماس حاصل فرمایید. برای دریافت قیمت پیگمنت زرد آلی PY110 و خرید آن می توانید با مجموعه شرکت توسعه پردیس سبز تماس حاصل فرمایید. خرید و فروش پیگمنت زرد PY110 در بسته های 25 کیلوگرمی انجام می شود.

پیگمنت زرد PY14 ، درخشندگی فوق العاده ای برای رنگ نارنجی روشن در محصولات ایجاد می کند. پیگمنت نارنجی 13، پیگمنت آلی نارنجی P.O.13 یا Pigment Orange 13، از انواع پیگمنت های صنعتی است که به عنوان ماده افزودنی و برای ایجاد رنگ نارنجی در محصولات مورد استفاده قرار می گیرد. از دیگر افزودنی های پایدار کننده می توان به کمپلکس های فلزی، و برخی انواع فتالوسیانین های عامل دار شده اشاره نمود. همانطور که در بالا در پروسه تولید پیگمنت بتا ذکر شد، یکی از روش های تولید آسیاب همراه با نمک و هیدروکربن هایی نظیر زاییلن می باشد که در این روش پایدارسازی در مقابل تجمع در نتیجه حضور ناخالصی ها در سطح کریستال است. در صورت تماس ناگهانی با پوست دست، به سرعت محل آلودگی را با آب بشویید.

همین ویژگیها و تفاوتها است که صنایع هدف خرید و فروش پودر پیگمنت و دای را متمایز میکند. Middle chrome یا پیگمنت معدنی پرتقالی، به شکل پودر با دانه بندی مشخص در بازار به فروش می رسد. همانطور که در شکل 1 که ساختارهای مزومریک این ترکیب را نشاه داده است مشاهده می شود هر چهار حلقه پیرولی همزمان در سیستم آروماتیک هستند. یک سیستم حلقوی بزرگ هترو (macrocyclic hetero system) می باشد که از 18 الکترون پای مزدوج ایجاد شده است. از دیگر سو آبی آن خیلی ته قرمز بوده و نمی تواند یکی از 4 رنگ اصلی یا سه رنگ اصلی در چاپ را ایجاد کند.

اگر لباس کارگران یا سایر افرادی که با این ترکیب معدنی در تماس هستند، به آن آغشته شود باید خیلی سریعی، اثرات ماده معدنی از روی لباس پاک شود. در این خصوص باید گفت برخی افراد توجهی در انتخاب مایع شست و شوی خودرویشان ندارند و حتی دیده شده برخی افراد خودرویشان را با مایع ظرفشویی می شویند که سبب خرابی قطعات لاستیکی، پلاستیکی و رنگ می شود. دفع پسماندهای PY110 باید مطابق با قوانین هر کشور اجرا شود. ترکیب پیگمنت PY110 تقریباً در آب نامحلول است، اما در صورتیکه تجزیه شود، ترکیبات خطرناکی تولید می کند. بر اساس یافته های دیتا شیت برای ترکیب PO13، به دلیل اینکه این پیگمنت آلی در آب نامحلول است، اثرات خطرناکی برای محیط زیست ایجاد نمی کند و در صورتیکه بنا برا اتفاق، مقادیر کم این ماده به آب یا خاک وارد شود، توسط گیاهان جذب می شود و در فرآیندهای دیگری به مصرف می رسد.

برای این پیگمنت نارنجی رنگ، هیچ اثرات خطرناک یا مسمومیت برای افراد به ثبت نرسیده است اما توصیه می شود برای کار با این ترکیب حتماً از عینک، ماسک و دستکش لاستیکی استفاده شود؛ در صورتی که این ماده با پوست فرد و چشم او تماس پیدا کرد، محل تماس فوراً با آب شسته شود؛ اگر غبارات ناشی از این ماده نیز به طور تصادفی استنشاق شد، باید فرد را به سرعت در معرض هوای آزاد قرار داد. برای این پیگمنت زرد 83، هیچ اثرات خطرناک یا مسمومیت برای افراد به ثبت نرسیده است اما توصیه می شود برای کار با این ترکیب حتماً از عینک، ماسک و دستکش لاستیکی استفاده شود؛ در صورتی که این ماده با پوست فرد و چشم او تماس پیدا کرد، محل تماس فوراً با آب شسته شود؛ اگر غبارات ناشی از این ماده نیز به طور تصادفی استنشاق شد، باید فرد را به سرعت در معرض هوای آزاد قرار داد.

در صورتی که فرد به طور اتفاقی، غبارات پیگمنت زرد معدنی پرتقالی را استنشاق کند باید او را سریع در مسیر هوای آزاد و تازه قرار دهید و سپس با پزشک تماس بگیرید. دفع پسماندهای PY14 باید مطابق با قوانین هر کشور اجرا شود. در قسمت زیر تصویری از جدیدترین چهره نجمه جودکی مجری سابق تلویزیون با تغییر میکاپ و موهایش را قرار داده ایم. به علت تمایل به تغییر کریستال معمولا بالای 200 درجه سانتی گراد استفاده از این پیگمنت معمول نیست.

اکثرا پارچههایی که ارزش هزینه بری نداشته باشند از پیگمنت استفاده میکنند.کار کردن با پیگمنتها خیلی راحت میباشد.چون بعد از تثبیت نیاز به شستشو هم نداریم. آمایش با کلر در واقع انرژی اکتیواسیون مورد نیاز برای گذار از آلفا به بتا را به شدت افزایش می دهد و بدین طریق پایداری ایجاد می نماید. بر اساس دیتاشیت آزمایشگاهی پیگمنت زرد معدنی، تا کنون نقطه ذوب مشخصی برای آن به ثبت نرسیده است اما طبیعتاً با استفاده از دستگاه های آزمایشگاهی پیشرفته و فنون مختلف می توان محدوده ذوب این رنگدانه را به خوبی مشخص نمود. به طور کلی برای کار کردن با انواع پیگمنت معدنی، آلی، زرد معدنی آناپام و سایر مواد معدنی که به شکل پودر هستند، توصیه می شود نکات ایمنی را رعایت نمایید و تجهیزات کامل ایمنی فردی را فرآهم کنید. سبب افزایش توانایی ورزش منظم برای افزایش پاسخ ایمنی بدن می گردد.

برای داشتن یک پودر ریز مطلوب می توان یا از پروسه هایی فیزیکی نظیر آسیاب کردن (به صورت خشک یا همراه برخی حلال ها یا برخی نمک ها) استفاده نمود یا از واکنش با اسید (معمولا سولفوریک اسید) برای تولید نمک های فتالوسیانین و رسوب گیری در آب کمک گرفت. پودر آلی زرد PY14 در مصارف صنعتی به عنوان یک افزودنی رنگزا مورد استفاده قرار می گیرد. پیگمنت زرد 83، پیگمنت معدنی زرد P.Y.83 یا Pigment Yellow 83، یکی از انواع پیگمنت های صنعتی است که به عنوان ماده افزودنی و برای ایجاد رنگ زرد در محصولات متنوع مورد استفاده قرار می گیرد. در صورت پخش شدن غبارات این پودر آلی، با استفاده از یک ماده جاذب باید سریعاً آن ها را جمع آوری نمود. پیگمنت زرد 14، PY14، به طور معمولی یک پودر آلی بدون بو است که اغلب به رنگ زرد روشن وجود دارد.

با آموزش عملی و مدرسین حرفه ای دلسوز به سادگی می توانید در زمینه آموزش کاشت و طراحی ناخن به درآمد اقتصادی بالا برسید. پودر رنگی دیزاین ناخن این امکان را به شما می دهد که به راحتی ناخن های خود را در مدت زمان کوتاهی دیزاین و طراحی نمایید. پایداری حرارتی این پودر زرد رنگ برابر با 200 درجه سانتی گراد است و درخشندگی فوق العاده ای را برای محصولات ایجاد می کند. مبتلایان به زالی یا با کمبود رنگدانه مواجهند یا نمی توانند رنگدانه تولید کنند. رنگدانه های معدنی شرکت توسعه معادن و مواد معدنی آسیا طبیعی و سنتزی به صورت پودرهای بسیار ریز که بخش عظیمی از پوششهای تزئینی و محافظتی را به خود اختصاص داده اند، تولید و به بازار عرضه شده اند. اما، باید توجه داشت که در بعضی از سیستم های رنگ که توسط مواد شیمیایی سخت می شوند، دودۀ مصرفی در واکنش سخت شدن شرکت نکند.

از پودر آلی PO13 در صنایع تولید محصولات پلاستیکی، تولید رنگ های هنری، جوهرسازی، رنگرزی نساجی و در صنایع رنگ و پوشش های صنعتی به عنوان رنگدانه مورد استفاده در مستربچ ها و پی وی سی رنگی، استفاده فرآوان می شود. از رنگدانه قرمز 122 همچنین در روش رنگرزی پیش از ریسیدن الیاف ( spin dyeing) پلیاستر و پلیپروپیلن استفاده میکنند. رنگهای نقاشی (هنر)، رنگهای نقاشی ساختمانی، رنگهای مورد استفاده در رنگرزی و چاپ کالای نساجی، رنگهای مورد استفاده در آرایشگاهها همگی جزء مواد رنگزا محسوب میشوند. عموماً رنگدانه ها یا پیگمنت های معدنی، طیف وسیعی از مصارف صنعتی را به خود اختصاص می دهند؛ کاربرد در صنایع تولید رنگ و پوشش، تولید رنگ ترافیک، رنگ های ساختمانی، به عنوان عامل رنگزا در صنایع پلاستیک، جوهرسازی، لوازم آرایشی – بهداشتی و سایر انواع صنایع، مهم ترین موارد مصرف این رنگدانه زرد پرتقالی به شمار می روند. در بازار خرید و فروش مواد شیمیایی و پیگمنت های معدنی، پیگمنت زرد 14 با نام رایج Pigment Yellow 14 شناخته می شود؛ برای این ترکیب آلی، عناوین مشابهی مانند Yellow 14، Radiant Yellow، Permangen Yellow و PO14 نیز بیان شده است.

به عنوان مثال، هنگامی که یک لوح فشرده از زوایای مختلف دیده شود رنگ های زیر آن تغییر می کنند. برجستهترین ویژگی رنگدانه های آلی ، درخشندگی و شفافیت رنگ و نیز قدرت رنگی بالای آنها است. پیگمنت زرد معدنی پرتقالی، یک پودر معدنی به رنگ زرد، بدون بو و یکی از پرکاربردترین رنگدانه های صنعتی است. استنشاق غبارات حاصل از این پودر آلی می تواند در دراز مدت موجب تحریک سیستم تنفسی فرد شود. در ساختار، حلقه های بنزن بخش غیر قطبی و سیستم کانجوگه الکترون های پای و اتم های نیتروژن بخش قطبی ملکول را تشکیل می دهند در حالت کلی این ملکول سطح غیرقطبی داشته و بنابراین شانس این ملکول برای برهمکنش با محیط اطراف ضعیف است. اما از دیگر سو این پایدارسازی ها روی مقاومت به حلال ها و مقاومت به مهاجرت به لایه بعدی (در سیستم های پوشرنگ) اثر سو دارد. در برخی منابع میزان کلر مورد نیاز برای پایدارسازی را 0.5 تا 1 % و در برخی منابع آن را 3 تا 4 % عنوان کرده اند.

نکاتی را باید در مورد استفاده ایمن و کاربردی پیگمنت آلی PO13 رعایت نمود؛ پیگمنت چینی نارنجی آلی PO13 ، اثرات قابل اشتعال ندارد اما بسته بندی حاوی این پودر زرد رنگ باید در جای خشک و خنک و در دمای اتاق نگهداری و ذخیره شوند؛ این ترکیب ممکن است در دماهای بسیار بالا به سرعت تجزیه می شود و ترکیبات نامطلوب ایجاد کند؛ دفع پسماندهای حاوی PO13 باید طبق قوانین هر منطقه انجام شود و بسته بندی های این محصول در جای خشک و خنک نگهداری گردد. مقاومت در برابر رطوبت و آب، 4؛ مقاومت در برابر اسیدها، 4؛ مقاومت در برابر الکل ها، 4؛ مقاومت در برابر استرها، 4؛ مقاومت در برابر قلیاها، 4 و مقاومت در برابر بنزن، 4. پایداری حرارتی این پودر نارنجی رنگ برابر با 180 درجه سانتی گراد است و درخشندگی فوق العاده ای را برای محصولات ایجاد می کند (برابر با 6). با توجه به مواردی که در فوق ذکر شد، استفاده از پیگمنت آلی PO13 در مواردی که مواد شیمیایی مختلف سر و کار داشته و درخشندگی خاصی در طیف نارنجی نیاز داشته باشد، گزینه بسیار مناسبی است.

تمایل به تغییر کریستال در بستر پلیمرهایی که حلقه بنزن دارند مثل پلی استایرن، ABS یا PET بیشتر بوده و این پیگمنت برای رنگی کرده پلی اتیلن و پی وی سی در دماهای زیر 200 معمول تر هستند. خود فتالوسیانین مس عامل دار نشده که رنگ آبی دارد یک ساختار پلی مورف بوده و دارای 5 کریستال مختلف می باشد که تنوع ای از پیگمنت ها را ایجاد می کند. روی کلیه سطوح قابلیت استفاده را دارد. این رنگ که اولین رنگدانه مصنوعی شناختهشده توسط بشر محسوب میشود در رنگآمیزیهای روی مقبره، مجسمهها، پاپیروس و دیگر اجسام در جهان باستان مدیترانهیی مورد استفاده بوده است. در حالی که بسیاری از مواد در طبیعت دارای این چنین خواصی هستند، پیگمنت هایی که کاربردهای عملی دارند در دمای معمولی پایدار بوده و از قدرت رنگ پذیری بالایی برخوردارند.

از پودر آلی PY83 در صنایع تولید محصولات پلاستیکی، صنایع لاستیک سازی، جوهرسازی و در صنایع رنگ و پوشش های صنعتی به عنوان رنگدانه مورد استفاده در مستربچ ها و پی وی سی رنگی، استفاده پیگمنت در ایران فراوان می شود. مثلا برای تولید پیگمنت آلفا از روش حل کردن یا خیس کردن در سولفوریک اسید و رسوب گیری در آب استفاده می شود که پودر ریز و مناسبی که ممکن است کمی مواد سطح فعال به همراه داشته باشد ایجاد می کند. نکاتی را باید در مورد استفاده ایمن و کاربردی پیگمنت آلی P.Y.83 رعایت نمود؛ پیگمنت چینی زرد آلی PY83 ، اثرات قابل اشتعال ندارد اما بسته بندی حاوی این پودر زرد رنگ باید در جای خشک و خنک و در دمای اتاق نگهداری و ذخیره شوند؛ این ترکیب ممکن است در دماهای بسیار بالا به سرعت تجزیه می شود و ترکیبات نامطلوب ایجاد کند؛ دفع پسماندهای حاوی PY83 باید طبق قوانین هر منطقه انجام شود و بسته بندی های این محصول در جای خشک و خنک نگهداری گردد.

رنگدانه مصنوعی این عارضه شیوه پاسخ دهی و عکس العمل شبکیه نسبت به نور را تغییر داده و مشکلاتی برای بینایی فرد به دنبال خواهد داشت. با توجه به این که پوست در این روش مقدار کمتری شکافته می شود، کاملا منطقی به نظر می رسد که افراد درد کم تری را نسبت به روش های قدیمی تر احساس کنند. به گزارش وقت صبح، آبمیوهها میتوانند راهی سریع و راحت برای کاهش وزن باشند با این حال بیشتر آبمیوههایی که در فروشگاهها به فروش می رسند اغلب مملو از شکر، طعمدهندههای مصنوعی و مواد نگهدارنده هستند. حال که کمی در خصوص خمیر آلومینیوم و کاربردهای آن صحبت کردیم، بهتر است تا با چگونگی تولید و ساخت آن نیز آشنا شویم.