مدیریت فناوری اطلاعات چیست

سلام، بستگی داره به خود دانشگاه، بعضی‌ها صرفا از طریق کنکور می‌پذیرن، برای بعضی هم لازمه که دیپلم ریاضی رو بگیرید یا دروس پیش‌نیاز رو بگذرونید؛ بهتره این موضوع رو از مشاور تحصیلی مدرسه‌تون سوال کنید. سلام، رشته‌ی آی‌تی به شرطی که بهش علاقه داشته باشید و از یاد گرفتن چیزهای جدید خسته نشید، درآمد خوبی می‌تونه براتون داشته باشه؛ اما همونطوری که گفتم باید با علاقه واردش بشید و به صرف درآمد نباشه؛ چون اگر علاقه نداشته باشید بعد از یک‌مدت خسته میشید. برای رشته‌ی آی‌تی، خیر، به هیچ‌وجه احتیاجی به برنامه‌نویسی صرف ندارید (هرچند آشنایی با برنامه‌نویسی مفیده) اما رشته‌ی آی‌تی بیشتر روی تجارت الکترونیک و مدیریت تمرکز داره. من علاقه ی زیادی به کارهای کامپیوتری دارم و امسال باید برم کلاس دهم و انتخاب رشته دارم.

تاریخچه فناوری اطلاعات و ارتباطات

با توجه به اینکه اطلاعات موجود بر روی سیستم‌های رایانه‌های یک شرکت یا اداره‌ها و کسب و کارهایی که وابسته به این فضا هستند، بسیار اهمیت دارند؛ در صورتی که دچار مشکل و خطا شوند و از بین بروند. با توجه به گسترش رسانه و ارتباطات و خدمات کامپیوتری امروز خدمات شبکه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و تمام کسب و کارها ناگزیر به استفاده از خدمات شبکه هستند. فناوری اطلاعات و ارتباطات یا ICT در مجموعه‌های دانشگاهی مانند مدارس، کالج‌ها، مراکز مطالعاتی و سایر موسسات استفاده می‌شود. اما فناوری اطلاعات یا فناوری اطلاعات در مجموعه‌های شرکتی مانند شرکت‌های چندملیتی، خانوارها و سایر سازمان‌ها استفاده می‌شود.

آنها همچنین شبکه شما را که شامل سرورها، روترها، سوئیچ‌ها و هاب‌ها است را راه اندازی می‌کنند و تمامی وسایل جانبی از جمله اسکنرها، چاپگرها و دستگاه‌های فتوکپی را به هم متصل می‌کنند. ما در آی تی پشتیبان می توانیم با قرارداد پشتیبانی شبکه سالیانه،خدماتی با کیفیت بالاتر را در کنار هزینه ای به مراتب پایین تر ارائه دهیم. خدمات شبکه به مجموعه ای از خدمات اطلاق می شود که به منظور حفظ، نگهداری و رفع مشکلات شبکه انجام می شود. امروزه کامپیوترها ابزار اصلی بسیاری از کسب و کار ها به شمار می روند و خدمات مرتبط با آن می تواند باعث سود و یا زیان هنگفتی در کسب و کار ها شود .

چرا سازمان شما به ITSM نیاز دارد؟

یکی از ضروری ترین عامل های جذب نیرو در بازارکار توجه به نیازهای جامعه دانشپذیران است. در حال حاضر بسیاری از مراکز نظیر مدارس، بانک ها به سیستم کامپیوتر مجهز هستند و به افرادی نیازمندند که قادر به نگهداری و پشتیبانی از آن ها باشند. و براي هريك از روستاهاي مورد نظر حداقل يك نقطه دسترسي به اينترنت ايجاد مي‌نمايند. اجراي اين پروژه ضريب نفوذ تلفن ثابت را نيز در روستاها افزايش خواهد داد. علاوه بر خدمات پستي و ارتباطي، اين دفاتر زمينه لازم جهت ارائه خدمات ساير سازمان‌هاي دولتي را نيز فراهم مي‌نمايند. سازمان‌هايي مانند وزارت جهاد كشاورزي، سازمان تعاون روستايي، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، وزارت آموزش و پرورش و ساير نهادهاي دولتي خدمات مختلفي را به روستاييان ارائه مي‌نمايند.

مدیریت فناوری اطلاعات چیست

دنیای آی‌تی به‌سرعت در حال تغییر و پیشرفت است، کشور ما نیز از این قاعده مستثنا نیست و چه بسا با سرعت بیشتری نیز درحال دگرگونی در این زمینه است، بنابراین اگر می‌خواهید از سایرین عقب نمانید، باید از هر فرصتی برای رشد و ارتقای مهارت‌های خود استفاده کنید. استفاده از مطالب رهامگ فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. خدمات آی تی سیستم های ابری شما را در برابر تهدیدات مانند نفوذ، ایمن نگه می دارند. در صورت گم شدن یا به سرقت رفتن اطلاعات در این دستگاه های خارجی، کمک می کند داده ها را ایمن نگه دارید.

خدمات پسیو شبکه مربوط به بخش سخت افزاری شبکه است که بسته به نیاز شرکت راه اندازی می شود و دارای بخش های متنوعی است. یکی دیگر از خدماتی که بسیار مورد استقبال شرکت ها و سازمان ها قرار گرفته است، خدمات it است. با استفاده از خدمات it شما می توانید دسترسی به اطلاعات و فرایند های تجاری را مدیریت و بهینه سازی کنید. خدمات شبکه شامل مشاوره راه اندازی شبکه، فعال سازی شبکه های پسیو و اکتیو،‌ نگهداری و پشتبانی از شبکه،‌ برقراری امنیت شبکه و اقدامات این چنینی در سازمان ها و مجموعه ها می باشد. انواع مختلفی از شبکه های کامپیوتری تاکنون ابداع شده اند و پیاده سازی هریک از آن ها در سازمان ها بسته به نوع و نیاز سازمان مربوطه می باشد. لین دیزاین گروهی چابک از متخصصان طراحی خدمات و طراحی تجربه مشتری و بهبود تجربه مشتری است.

فقط آنچه را که نیاز دارید دریافت کنید

نصب سیستم عامل ویندوز، کانفیگ کردن که شامل روتر، کارت شبکه، خدمات آی تی شرکت سوئیچ و … می شود را انجام می دهند. داشتن برنامه ریزی دقیق هم از بروز اشتباهات احتمالی می کاهد و هم زمان نصب تجهیزات شبکه کاهش می یابد. دستمزد یک کارشناس تازه کار با ساعات کاری کم با دستمزد یک کارشناس با تجربه با ساعات کاری زیاد زمین تا آسمان فرق می کند. بسته به حرفه ای بودن کارشناس، تجربه وی و میزان خدمتی که ارائه می دهد مبلغ دستمزدش قطعا فرق خواهد کرد. باید توجه داشته باشید که با استفاده از خدمات شبکه منابع تکراری در سیستم جمع نمی شود و از هدر رفت فضای سیستم جلوگیری خواهد شد. صاحبان مشاغل در این آشفته بازار و پیچیدگی شبکه و انواع خدمات مربوط به قابل ارائه دچار سردرگمی می شوند.

  • سلام، شما باید در کنکور ریاضی شرکت کنید تا بتونید در ادامه رشته‌ی مهندسی کامپیوتر (گرایش آی‌تی) رو انتخاب کنید.
  • مقدار حقوق و درآمد کارشناس پشتیبانی فناوری اطلاعات نیز مانند سایر فرصت های شغلی حوزه IT به میزان مهارت ها، شرح وظایف، ساعات کاری و تجربه کارمند مورد نظر بستگی دارد.
  • سلام، ممنون، بله مشکلی نیست، البته اگر می‌خواین کنکور بدید یه مقداری شاید سخت باشه (چون کنکور لیسانس از دروس دبیرستان هست و چندان ارتباطی با برنامه‌نویسی نداره) اما در مورد ادامه‌ی برنامه‌نویسی بله قطعا می‌تونید، چون برای برنامه‌نویسی چندان احتیاجی به تحصیل آکادمیک نیست و مهم‌ترین چیز علاقه‌ی شما و مطالعه و تمرین عملی هست.
  • یک ارائه دهنده خدمات it از طریق مدیریت دستگاه تلفن همراه در سازمان به سیاست های امنیتی تلفن کارمندان که شامل دسترسی داده ها و برنامه ها می باشد، کمک شایانی می کند.
  • امروزه بسیاری از سازمان ها به اهمیت فناوری اطلاعات در ادامه ی حیات خود…