شرکت مهندسی آسانسور و پله برقی آسانبر کاران عرشیان

پله‌برقی‌هایی آسان‌تر مورد استفاده مسافرین قرار می‌گیرند که بتوانند مسافر را به پایین (مکان آغازین) برگردانند. فاصله قائم بین کف‌پایین ترین توقف تا کف چاه آسانسور را چاهک می گویند. نهایت ظرفیت آسانسور حدود 10 تا 15 نفر به طور همزمان می باشد اما در پله برقی این تعداد به بیش از 20 نفر نیز می رسد. پله‌ برقی ها از نظر کاربردی که دارند به ۳ دسته semi out door, indoor, out door تقسیم می‌ شوند که در محیط آزاد (بیرون از ساختمان ها)، محیط های بسته(درون ساختمان ها) و در نهایت، نیمه بسته(پل‌های عابر پیاده) کاربرد گسترده ای دارند. نیروی محرکه موتور آسانسورها سابقاً از موتور‌‌‌‌های جریان مستقیم و توسط برق برق جریان مستقیم بود که برای این گونه موتورها از راه انداز‌‌‌‌های گوناگونی همانند وارد – لئونارد استفاده می‌شد. با از دور خارج شدن موتور‌‌‌‌های جریان مستقیم و معرفی موتور‌‌‌‌های القایی سه فاز سالهاست که از موتور‌‌‌‌های الکتریکی سه فاز القایی یا آسنکرون و اخیراً از موتور‌‌‌‌های مغناطیس دائم و یا سنکرون استفاده می‌شود.

موتور گیرلس بشکه ای بلولایت 14 نفره سرعت 1.6 متر بر ثانیه

با افزایش تراکم شهرها در سراسر جهان اغلب به پله‌برقی به‌عنوان یک عنصر کلیدی در معماری نگاه می‌شود. تعداد پله‌های برقی در جهان هر ده سال دوبرابر می‌شود که به معنای افزایش نیاز و اهمیت به این وسیله حرکتی است. تمامی ماشین‌آلات و اجزای اصلی پله‌برقی معمولاً بزرگ و در زیرپله (خرپا) قرار دارد.

اجزای اصلی پله‌برقی

در داخل فریم وزنه به اندازه وزن کابین به اضافه نصف ظرفیت کابین وزنه شرکت آسانسور آتیس وجود دارد. مثلاً اگر ظرفیت کابین 900 کیلوگرم باشد(یعنی آسانسور نفربر 12 نفره چون متوسط وزن هر نفر 75 کیلو گرم است)باندازه 450 کیلوگرم باضافه وزن کابین در کادر وزنه، وزنه وجود دارد. ازآنجاکه پله‌های برقی برای حمل افراد از یک طبقه به طبقه دیگر استفاده می‌شود در مکان‌هایی همچون مراکز خرید، ایستگاه‌های قطار، فرودگاه‌ها و تمامی مکان‌های پرتردد بیشترین کاربرد را دارند.

در این مقاله قصد داریم این شرکت را به صورت کامل معرفی نموده و همچنین در رابطه با محصولات، خدمات، گواهینامه ها و قیمت محصولات و خدمات این شرکت صحبت کنیم. در شهرهای بزرگ این پله برقی در مکان هایی مانند ایستگاه مترو و قطار، فروشگاه های مرکزی و تجاری بزرگ و ادارات بزرگ مانند شعبه مرکزی نصب و راه اندازی می شوند. برای خرید انواع موتور گیربکس آسانسور اروپایی و یا انواع موتور آسانسور گیرلس چینی و هزاران دستگاه و قطعات مربوط به آسانسور های کششی و آسانسور های هیدرولیک میتوانید به این محل که تبدیل به بورس آسانسور در ایران شده رجوع کنید.

فیش واریزی در خصوص ارائه خدمات بازرسی که بر اساس تعداد توقف آسانسور تعیین می گردد . پیش از آنکه همه چیز درباره برق اضطراری آسانسور را مورد بررسی قرار دهیم باید به نکته‌ای اشاره کنیم…. اخذ این گواهی نامه ها به معنی تایید استاندارد فنی کالاهای بهران در سطح جهانی و تضمین امنیت مسافران میباشد. لازم به ذکر است این نوع پله در فضای خارجی بدون پوشش نیز قابل استفاده است و می‌تواند در معرض مستقیم بارش برف و باران قرار گیرد. قطر قرقره هایی که در دو طرف هر پله هستند هنوز می‌تواند 75 میلیمتر باشد، اما اگر از نظر تأمین منابع مالی مشکلی وجود نداشته باشد می‌توان قطر 90 میلیمتر را نیز پیشنهاد نمود.

  • اکثر سازندگان پله‌برقی از پله های یک‌پارچه استفاده ‌می‌کنند اما تعداد کمی از پله های چند تکه نیز بهره می‌گیرند که در عمل چندان مطلوب نیست.
  • پله برقی گونه‌ای نقاله جابجایی است که برای جابجا کردن افراد به‌کار می‌رود.
  • پله‌برقی باید قابلیت حرکت در دو جهت پایین و بالا (فقط توسط تکنسین مربوطه) را داشته باشد.
  • چه زمانی، زمان مدرنیزه کردن آسانسور فرا می‌رسد؟ هیچ چیز برای همیشه ماندگار نیست، حتی آسانسور شما.
شرکت مهندسی آسانسور و پله برقی آسانبر کاران عرشیان

ابزار و تجهیزات نصب، به طور کامل شامل انواع دستگاه جوش کوچک و بزرگ، انواع سنگ و دریل های ضربه ای و ثابت ؛ انواع تی فور و جرثقیل زنجیری و سایر لوازم مکانیکی و برقی در حد سه پروژه بزرگ همزمان در اختیار می باشد. سوابق اینگونه خرابی ها یا قطعات تعویض شده و معیوب در شرکت و یک نسخه در محل ساختمان نگهداری خواهد شد. خصوص دربهای اتومات باید یک سینی در پایین درب طبقه در قسمت دیواره چاهک آسانسور تعبیه گردد. درجه حفاظت موتور و قطعات الکتریکی IP54 انتخاب می‌شود، همچنین سازه داخلی باید مجهز به سیستم گرم کننده ای باشد که آب را به سرعت تبخیر کند . شعاع انحنای سازه اصلی پله‌برقی و دستگیره در بالا 250 میلیمتر و در پائین حداقل 150 میلیمتر است، البته بهتر است این شعاع در بالا و پائین 250 میلیمتر باشد. شعاع انحنای سازه اصلی پله‌برقی و دستگیره در بالا و پائین 100 سانتی متر است.

نصب و راه اندازی آسانسور