راهنمای انتخاب کود گیاهان زینتی و آپارتمانی و بهترین زمان برای کودهی

اگر مدت زیادی مقابل نور خورشید باشد، برگهایش جمع میشود و اگر مدت کمی مقابل آن باشد برگهایش صاف میگردد. برای اینکه هدرا جلوهی زیباتری داشته باشد، ساقههای آن را کوتاه یا جمع نکنید و اجازه دهید از آویز و گلدان بیرون بریزد. تاریخچه پیدایش گیاهان آپارتمانی: در سال ۱۷۹۳ میلادی یک کاپیتان انگلیسی در جزیره ی آنتیل گیاهان زیبایی را مشاهده نمود که در زیر سایه درختان انبوه جنگل های گرم و مرطوب رشد کرده اند تعدادی از آنها را جمع آوری نمود و در بازگشت به کشورش به باغ گیاه شناسی هدیه داد. اما چند سالی طول خواهد کشید تا شما به یک گیاه بالغ دست پیدا کنید و همچنین تا این زمان باغ و حیاط شما به اون زیبایی که مد نظر دارید نخواهد رسید پس برای هرچه سریعتر شدن این کار من توصیه میکنم از گیاهان آماده استفاده کنید.

البته فراموش نشود که این گیاه در دسته گیاهان سمی قرار می گیرد. گل شیپوری با برگهای بلند و گل های شیپور مانند خود که در رنگ های متنوعی از جمله رنگ سفید، قرمز، گلبهی، زرد و بنفش یافت می شود، از محبوبیت فراوانی در بین علاقه مندان به گل و گیاه و انواع گیاهان آپارتمانی زینتی برخوردار است. بهتر است گلدان را در سبدی بزرگ تر آویزان کنید تا مانع آویزان شدن بیش از اندازهی برگهای بلندش شود. این گیاه برگهای کوچک و نیزهای شکلی دارد. در نهایت گیاه به مرحله گلدهی و تولید بذر میرسد. همچنین بایستی چند سوراخ ریز بر روی کیسه ها ایجاد نمایید، تا بذر بتواند نفس بکشد. این بوته های گلدار دارای سرگل های بزرگ و زیبا هستند که از گلبرگهای ریز تشکیل شده اند.

این گیاه تا اواخر فصل بهار زیبایی خود را حفظ میکند؛ اما هرچه هوا گرمتر شود، ساقه طویلتر، برگها کوچکتر و کمرنگتر میشوند. زمان گلدهی همه گیاهانی که به آن اشاره شد، مربوط به اواخر زمستان و بهار است؛ اما زمان کاشت آنها بهمن ماه است. همیشه بهار در طول فصل زمستان رشد میکند و با فرا رسیدن بهار شروع به گلدهی میکند. گلسنگ گیاهی علفی بوده که بصورت بوته ای رشد میکند. برای تامین رطوبت لازم گل قاشقی غبار پاشی هفته ای دو بار در فصل تابستان و یک بار در فصل زمستان توصیه میشود. هشدار: در این گیاه ماده ای به نام کومارین وجود دارد که سبب رقیق شدن خون می شود.مصرف این گیاه بدون تجویز پزشک به هیچ وجه توصیه نمی شود. برگهای گرد و بدون بریدگی و گلهای چند پَر از مشخصات ظاهری گیاه لادن است. جالب است بدانید که از گلهای همیشه بهار در طب سنتی استفاده فراوانی میشود. این گیاه در فصل پاییز، زمستان و بهار به گل مینشیند.

گیاه گل گندم به نور و آبیاری کم احتیاج دارد، نگهداری از آن آسان است. محل مناسب برای نگهداری: این گیاه به نور متوسط و آبیاری کامل نیاز دارد. گیاه کار تکثیر با بذر را به صورت طبیعی انجام میدهد، به طوری که پس از مدتی اطراف گیاه به تعداد زیادی گیاهچههای جدید میروید. این گیاه فوق العاده حتی پس از خشک شدن نیز زیبایی خود را حفظ می کند. گیاه ابری برای ردیف جلوی باغچه یا گلدانهای باغچهای شکل بسیار مناسب است. تقریبا میتوانیم بگوییم که بیشتر گیاهان را میتوانید به صورت آویز نگه دارید، اما تعدادی از گیاهان برای آویزشدن مناسبتر از بقیه هستند که ممکن است به خاطر شرایط آسان نگهداری یا شکل برگهای آن باشد. محل مناسب برای آویزانکردن: نزدیک پنجرههایی که با پردهی نازک پوشیده شده است تا از نور مستقیم آفتاب در امان بماند. سانسوریا به نور متوسط تا زیاد نیاز دارد. نشا گل کلم زینتی معمولاً تا اواخر زمستان در بیشتر گلخانهها یا گلفروشیها وجود دارد.

سینره گیاهی است که تقریبا به آب فراوانی نیاز دارد و باید رطوبت مناسب برای آن حفظ شود. محل مناسب برای نگهداری: تراریومها به نور کافی و غیرمستقیم نیازدارند پس بهتراست آنها را در نزدیکی پنجره آویزان کنید. توصیه میکنیم که آن را مقابل نور زیاد نگذارید و بهتر است نور دریافتی آن کم باشد. 1. قلمههای علفی بهتر از قلمههای چوبی ریشهدار میشوند. گفته میشود که وجود این گیاه در هر خانهای برای تمام ساکنان آن ثروت فراهم آورده، وجود دو ساقه از این گیاه در یک گلدان عشق و شانس را دو برابر میکند. در صورتی که شرایط رشد این گیاه مناسب باشد میتواند ارتفاع آن به ۶ متر هم برسد. سینگونیوم یک گیاه مناسب برای آویزان کردن از سقف است. این گیاه به خشکی خاک بسیار مقاوم است؛ اما آبیاری پس از خشک شدن سطح خاک لازم است. این گیاه زیبا رشد سریعی دارد و اگر از آن مراقبت کافی صورت بگیرد، میتواند به آسانی رشد کند. گل ابری با نام انگلیسی Ageratum houstonianum از خانواده Asteraceae است.

عناصر مورد نیاز گیاه را به دو دسته متحرک و غیر متحرک تقسیم بندی می کنند که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم. اگر دوستدارید گیاه آپارتمانی گلدار در محل زندگیتان داشته باشید، تاج خروسی را فراموش نکنید. این نکته را فراموش نکنید که سلامتی و رشد گیاه که سرانجام به گلدهی میرسد، بستگی به زمان کاشت آنها دارد. برای باغبانی در منزل و کاشت گل و گیاه ، تیم متخصص سایت کشاورزی با فرآهم آوردن محصولات و تجهیزات باغبانی ، خدمات مربوطه را نیز به صورت کامل برای شما انجام خواهند. پس از رشد کامل گیاهچههای کلم زینتی آنها را در زمستان به باغچه منتقل کنید. لاله ها سال به سال گل می دهند و دوست دارند در آفتاب کامل و خاک خوب زهکشی شوند. بذر ریز آن شبیه چمن کاری، کاشته می شود. این گیاه گلهای قرمزرنگی دارد که بعد از مدتی داخلشان پر از تخم گلهای بسیار ریز میشود. این گیاه بومی آسیاست که در فصل پاییز از طریق بذر کشت میشود؛ سپس در زمستان به محیط باز مثل باغچه یا گلدان منتقل میشود. این گیاه در چـه محیطی رشد می کند؟ گیاه زاموفیلیا یکی از پرفروشترین گل و گیاه آپارتمانی است که نقش موثری در دکوراسیون داخلی آپارتمان ها ایفا می کند.

گیاه حسن یوسف به مراقبت کمی نیاز دارد و میتوانید شرایط نوری مختلف را تحمل کند تا زمانی که نور غیرمستقیم به آن بتابد. چرا كه در كشور ما، به علت برخورداري از نور فراوان مخصوصاً در زمستان ميتوان در مصرف سوخت صرفه جويي بسيار خوب و با ارزشي داشت. در حال حاضر یکی از برترین برندهای تولید اتومبیل خودران، تسلا میباشد. یکی از مناسب ترین و زیباترین گل و گیاه زینتی و آپارتمانی برای دکوراسیون محل کار و زندگی شما گیاه ورزیا می باشد. این گیاهان همگی به نور مستقیم آفتاب در طول روز نیاز دارند، پس بهترین مکان برای نگهداری از گیاهان فصلی تراس پرنور ساختمان یا حیاط منازل است.

روش جنسی شامل کاشت گیاه از طریق بذر می شود. این گیاه به خوبی هوا را تصفیه میکند و برای حیوانات سمی نیست. کلم زینتی تنها جنبه تزئینی و زیبایی دارد و درنتیجه خوردنی نیست. برای حفظ زیبایی چمن ها چه باید کرد؟ برای اینکه انتخاب مناسبی از گیاهان دیوار سبز داشته باشید باید به بافت، رنگ و میزان آب و نور موردنیاز گیاهان توجه کنید. درنتیجه بهتر است قبل از گلدهی گیاهان فصلی آنها را در محیط کشت دائمی خود بکارید. آنها را میتوانید در خاک کاشته و یا حتی در گلدانهای بسیار کوچک برای قرار دادن روی میز کار نیز بکارید. برای تکثیر میتوانید پس از پایان گلدهی و خشک شدن کیسه بذر گیاه در فصل تابستان بذرها را جدا و در فصل پاییز دوباره در بستر کشت بکارید. برای آبیاری این گیاه باید صبر کنیم تا آب حداقل تا عمق سه سانتی متری نفوذ کند و دوباره شروع به آبیاری آن نماییم. گیاه لادن هر نوع خاک را تحمل میکند؛ اما همان خاک معمولی باغچه برای کاشت مناسب است. پتوس به راحتی با قرار دادن شاخه در آب تکثیر میشود و برای تازهکارها گیاهی کاملا مناسب است.

این گیاه به آب و مراقبت زیادی نیاز ندارد، اما بهتر است در جایی با نور متوسط قرار بگیرد. پتوس از جمله گیاهان آپارتمانی محبوب است که به نور متوسط و کم نیاز دارد و به مراقبت چندانی احتیاج ندارد. برای نگهداری از گیاه لادن پرنورترین بخش تراس یا حیاط خانه خود را انتخاب کنید. در هر حال انتخاب نوع گیاه با نوع آب و هوای منطقه زندگی فرد و وضعیت ساختمان و فضاهای موجود برای نگه داری گیاه و ذوق و سلیقه و دقت ، همچنین اطلاعات فرد از نیازهای گیاه بستگی دارد ساده ترین گلها از نظر رشد بازهم نیاز به مراقبت دارند. به دلیل بحران اقتصادی و عدم وجود آمادگی های فنی و مدیریتی، بسیاری از شرکت ها با مشکلاتی مواجه شده اند. این شرکت هلندی ۹۰ درصد بازار گل های شاخه بریده را در هلند کنترل می کند و گردش مالی آن سالانه حدود ۴ میلیارد دلار ارزش دارد.

ارتفاع برخی از گونههای گیاه ابری به ۶۰ سانتیمتر میرسد؛ ولی ارقام پاکوتاه آن تا ۲۰ سانتیمتر رشد ارزش گیاهان زینتی دارند. او در خصوص فعالیت کنونی خود میگوید: در زمینه تکثیر و پرورش انواع گیاهان کلکسیونی به خصوص بنفشه آفریقایی و به تازگی نیز گل ارکیده فعالیت میکنم و از صفر تا ۱۰۰ تکثیر و پرورش و سپس فروش بنفشه آفریقایی را انجام میدهم. اگرچه انواع مختلفی از گل های گل پامچال وجود دارد ، بسیاری از باغبانان گل پامچال را به عنوان گیاهان یک ساله پرورش می دهند. در این نوشتار ۱۳ گل آویزی مناسب برای استفاده در فضاهای خالی محل زندگی و کارتان معرفی میکنیم تا از میان آنها بتوانید مناسبترین گیاه را انتخاب کنید. محل مناسب برای نگهداری: گیاه هوازی را در جایی آویزان کنید که نور کافی و غیرمستقیم داشته باشد و هوا در آن جریان داشته باشد. همچنین به نور متوسط در روز احتیاج دارد. گیاه سرخس شاخ گوزنی یکی از زیباترین انواع سرخس است، چون برگهای سبز بزرگ و شبیه به شاخ گوزن دارد. صنایع نساجی، پوشاک و سراجی (مشروط به عدم استفاده از چرخ صنعتی). گندمی برگهای باریک و بلندی دارد که به طور طبیعی اطراف گلدان میریزد و به همین دلیل بهترین روش قراردادن آن با استفاده از آویز است.

که به طور معمول به نام نخل عصا طلایی یا نخل اریکا پالم شناخته میشود، با قد و قوارهی بلندش و برگهای جذاب و پَر مانندش، دکوری نچرال و زیبا برای منزلتان میسازد. این گیاه زیبا با برگهای سبز و براقش یک آویز خوب به حساب میآید. زادگاه این گیاه مکزیک است. زادگاه این گیاه آمریکای جنوبی است. این گیاه جزو گیاهان مقاوم به خشکی بهحساب میآید که در بیشتر خانهها موجود است و بسیار دوستداشتنی است. گیاه تا حدی به آبیاری کم و خشکی خاک مقاوم است؛ اما بهتر است همیشه خاک آن مرطوب باشد. نزدیک پنجره یکی از محلهای خوب برای نگهداری از گیاه هوازی است. بیش از ۱۳ هزار و ۹۲۷ هکتار سطح گلخانهای فعال در کشور داریم ولی تعداد گلخانههای ساخته شده در کشور بیش از این رقم است. بنت قنسول، در نهایت اقتدار بهعنوان محبوبترین و زیباترین گیاهان آپارتمانی در اغلب نقاط جهان شناخته میشود؛ نکته جالب این است که تقریبا تمام فروش این گیاه، در حوالی ایام کریسمس صورت میگیرد. حتما گیاهان آویزی خود را دور از سقف نگه دارید تا هوا به خوبی بتواند در تمامی بخشهای آنها گردش کند. پارتی تایم از گیاهان نور دوست بوده و برای شکوفایی و زنده ماندن به روزانه چهار ساعت نور نیاز دارد.

اگزالیس از خانوادهی شبدر زینتی است و با برگهای بنفش یک انتخاب خوب برای خانههای پرنور است. رنگ گلهای این گیاه زرد، سفید، نارنجی و قرمز است که در کنار برگهای خاص خود زیبایی خیره کنندهای خلق میکند. گلها به رنگ نارنجی و زرد دیده میشوند که در طول روز باز و هنگام عصر و شب بسته میشوند. به گزارش ایمنا، وجود گلها و گیاهان در محل زندگی انسانها نهتنها باعث زیبایی و سرسبزی میشود بلکه برای سلامت انسان نیز مفید هستند و باعث افزایش تمرکز و ایجاد احساس آرامش و شادی میشوند. گلهای کلم زینتی آنچنان زیبایی ندارند و بیشتر چین و رنگ برگها موجب جذابیت گیاه شده است. اگر فضای خیلی کمی دارید و دوست ندارید گیاهان با برگهای بزرگ را انتخاب کنید، گیاه هوازی را به عنوان یک انتخاب خوب درنظر بگیرید. شکل برگهای این گیاه به مقدار نوری بستگی دارد که دریافت میکند. محل مناسب برای آویزان کردن: این گیاه زیبا به دلیل شکل برگ هایش فضای زیادی را میگیرد به همین دلیل برای جاهایی مناسب است که رفت و آمد در آن کم باشد. تراریوم یا باغ شیشهای از یک محفظهی شیشهای، خاک و گیاهان کوچک درست شدهاست که جای زیادی را اشغال نمیکند و به مراقبت زیادی نیاز ندارد.